مدیر فروش

2520 595 0912

مهندس مردانی 2784 176 0912

دفتر مرکزی

8858 4498 021

دستگاه لیبل زن بطری آب معدنی

این محصول بیشتر در خط های تولید و بسته بندی قرار دارد. حتما مارک هایی که دور آب معدنی و یا در سطح آن ها هستند را دیده اید. این بخش شامل نام محصول، برخی اطلاعات و تاریخ است. وجود چنین برچسبی اهمیت بسیار زیادی در تبلیغ برند خواهد داشت. همچنین نشان دهنده عرضه بهداشتی و ایمن مواد خوراکی است. نکات مهمی مانند آرم بهداشت و دیگر نکات قابل ذکر روی آن چاپ می شوند. اگر قصد خرید دستگاه آب معدنی جهت راه انداری کارخانه آب معدنی را دارید یکی از دستگاه های مهم دستگاه لیبل زن بطری آب معدنی می باشد.

لیبل زدن سریع ترین بازاریابی ممکن است. هر محصول مطمئن و با کیفیت چنین آپشنی را دارد. برای نصب لیبل روی بطری آب معدنی نیاز به دستگاه لیبل زن دارید تا این کار را  به راحتی و با رعایت بهداشت انجام دهید. در این مقاله به معرفی دستگاه لیبل زن بطری آب معدنی می پردازیم.

لیبل زن بطری چیست؟

برای معرفی لیبل زن آب معدنی، بهتر است ابتدا تعریف دقیقی از لیبل زن داشته باشیم. فرآیند زدن لیبل به رو محصولات  توسط پرینتر های لیبل زن انجام می شود. این پرینتر ها در نوع خود جدید ترین محصولات به شمار می روند که وظیفه ی درج اطلاعات مورد نظر روی لیبل را دارند. در کارخانجات و تولیدی ها از پرینتر صنعتی برای حک کردن نوشته ها و تصاویر روی لببل مورد نظر استفاده می شود. لیبل زن در واقع یک پرینتر است که کارکرد آن  چاپ اعداد و حروف و بارکد بر روی لیبل می باشد. این روند با حرارتی که بوسیله هد حرارتی دستگاه بوجود می آید و نیز توسط ریبون یا لیبل حرارتی انجام شده و در نهایت چاپ مورد نظر انجام می شود. در واقع تولید کنندگان با استفاده از این وسیله اطلاعاتی از جمله نام، توضیح درباره ی محصول، برند، کارکرد ها و نکات لازم را یادآور می شوند.

دستگاه لیبل زن دارای قطعات مختلفی است که هرکدام وظایفی بر عهده دارند . این اجزاء شامل غلطک فید و نگهدارنده، مین برد، هد حرارتی یا همان ترمال هد و نگهدارنده  ریبون می شود. خرابی هر یک از این قطعات می تواند روند کار آن را مختل کند.

این قطعه نقاط ریزی دارد (پیکسل) که در یک خط قرار می گیرند و بر حسب نوع هد، این تعداد ها می توانند متفاوت باشند.با توجه به نوع آن این عدد بین  200 تا 600 تا متغیر است.

این بخش از دستگاه به عنوان لیدر کل دستگاه شناخته می شود و نام دیگر آن مادربرد لیبل زن است. در واقع تمامی این اهمیت ها به این برمی گردد که این قطعه نقشی کلیدی در کل سیستم ایفا می کند و دستور چاپ را به تمامی نقاط مانند هد موتور فید سنسورهای گپ  می دهد. همچنین این قطعه رهبری ریبون و متد کارکرد و چاپ را نیز انجام می دهد  و کار ارتباط با کیس و لپ تاپ را از طریق پورت های ارتباطی لیبل زن نیز توسط مین برد و آی سی هایی که در آن وجود دارند ساماندهی می شود.

کارایی غلطک فید ایجاد هماهنگی بین لیبل و ریبون و  نیز جابجایی لیبل و ریبون از مخزن می باشد.

کشیدن لیبل هنگام فرایند چاپ و ریبون توسط موتور دستگاه لیبل زن انجام می شود.

مدیا یا لیبل و ریبون به گونه ای طراحی شده است که روی یک غلطک قرار بگیرد تا لیبل ها کاملا باز شوند.

روش های زدن لیبل روی بطری

این فرآیند گاه بصورت دستی و لیبل زن پشت چسب دار انجام می شود. با این حال سال هاست شرکت هایی که تولید انبوه دارند از دستگاه های اتومات و نیمه اتومات برای زدن لیبل روی بطری آب معدنی استفاده می کنند. این دستگاه ها نکات مثبت و مزایای بسیاری دارند و تاثیرات سودمندی در روند تولید و لیبل زنی ایجاد خواهند کرد.

مزایای دستگاه لیبل زن بطری آب معدنی

قیمت کمتر: بسیاری از تولید کنندگان تا پیش از ورود این دستگاه پیشتر مجبور به استخدام نیروی انسانی بودند که به مراتب هزینه ی بیشتری را شامل می شد و به دلیل سرعت پایین تولید کمتر و در نتیجه سود کاهش می یافت. اما امروزه با داشتن این دستگاه تمامی کار ها با کمترین هزینه انجام می شود.

زیبایی محصولیکی از مهم ترین نکات در بازار، که پر از برند ها و مارک های مختلف است، توجه به زیبایی محصولات است. زمانی که لیبل بصورت کاملا استاندارد روی بطری قرار گرفته باشد، قطعا توجه بیشتری را به خود جلب می کند.

مقاومت بالامقاومت بالا در برابر حرارت و ماندگاری بیشتر محصول مورد نظر بسیار مهم است و دستگاه لیبل زن بطری آب معدنی این ویژگی را داراست.

صرفه جویی در وقتبا استفاده از این محصول یا محصولات، کار لیبل زنی در کمترین زمان ممکن و با بهترین حالت و کیفیت ممکن، کا شما انجام خواهد شد.

 

دستگاه لیبل زن نیمه اتوماتیک

تنها تفاوتی که در ساختار آن ها وجود دارد این است که بطری در دستگاه لیبل چسبان اتومات روی کانوایر قرار می گیرد اما در روش کار با دستگاه نیمه اتومات این طور نیست و محل مورد نظر برای جای گیری بطری متفاوت می باشد. در واقع هر تولید کننده با توجه به حجم و زمان تولید محصولاتش، از نمونه ی اتومات و یا نیمه اتومات بهره می برد.

 

ویژگی های دستگاه لیبل زن

در ساخت دستگاه لیبل زن از موادی استفاده شده است که آن را ضد زنگ می کند. این قابلیت عمر آن را افزایش داده و هزینه ی استهلاک آن را پایین می آورد. همچنین پوشش های پلیمری، رنگ ضد زنگ و قطعات داخلی فلزی اصل، عمر این دستگاه را چند برابر تضمین می کنند.

وجود سیستم انتقال قدرت و الکتروموتور هایی که کارکرد این وسیله را به بهترین حالت پیش می برند از دیگر مزایای دستگاه لیبل زن  بطری آب معدنی محسوب می شوند. وجود قطعات الکترونیکی و برقی برای سهولت کار با این وسیله در آن تعبیه شده است.

 

کارایی دستگاه لیبل زن بطری آب معدنی چیست؟

مهم ترین کارکرد آن کارکرد سریع و عالی و نیز زیبایی محصول نهایی می باشد. بسیاری از مارک ها و یا برند ها با گرم کردن و چسب ها بر روی محصولات قرار می گیرند. با این حال برای لیبل زدن روی بطری ها بهتر است از این دستگاه ها استفاده شود تا علاوه بر جلوه ی بهتر، کار اصولی تر و در زمان کمتری انجام شود. در این صنعت سرعت بسیار مهم است و می تواند در سود دهی نقش مهمی ایفا کند.

انواع دستگاه لیبل زن

دستگاه لیبل زن بطری آب معدنی انواع مختلفی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم. این دستگاه ها از لحاظ کارایی و اندازه متفاوت بوده و هرکس با توجه به نیاز و حجم تولید محصول خود نمونه ی مناسب خود را خریداری می نماید.

  دستگاه لیبل زن پشت چسب دار

 دستگاه لیبل زن پشت چسب دار معمولا در صنعت برای برچسب زنی ظروف گرد و به خصوص آب معدنی و بطری ها مورد استفاده قرار می گیرند. این ظروف می توانند شامل مواد شوینده، آشامیدنی، خشکبار ریز و دیگر مواد غذایی باشند. این دستگاه بعد از قرار گرفتن روی لیبل در دستگاه بوسیله ی سنسور ها یی که وجود دارند محل مورد نظر در بطری و ظروف دیگر را شناسایی و بعد از تشخیص، لیبل روی محل مورد نظر چسبیده می شود. معمولا این دستگاه از دو جهت توانایی لیبل زن می باشد و دور تا دور محصول را پوشش می دهد.

 دستگاه لیبل زن دستی

لیبل زن دستی به داشتن وزن سبک، قابلیت خوردن باتری مشهور است همچنین  دارای کیبورد است و این توانایی را دارد که بدون نیاز به کامپیوتر یا لپ تاپ  اقدام به چاپ برچسب کند.، این دستگاه قادر است در هر زمان متن محتوای برچسب را بنویسد و حتی ویرایش کند و بعد به چاپ برساند. برچسب های این دستگاه قیمت مناسبی داشته و همین نکته توجه بسیاری را به آن ها جلب می کند.

جهت مطالعه مقاله معرفی دستگاه باد کن پت کلیک کنید.

مزایای دستگاه لیبل زن دستی

قیمت خوب، وزن کم، داشتن وای فای، باتری خور بودن، حجم پایین، قابلیت جا به جایی و سهولت کار با آن است. همچنین با چسب کار می کند و نیاز به مواد دیگری که ماشین های مشابه از آن استفاده می کنند مانند ریبون، کاتریج و دیگر مواد ندارد.

معایب دستگاه لیبل زن دستی

از معایب دستگاه لیبل زن دستی سرعت بسیار پایین آن است. در واقع اگر تولید کننده در سطوح عمده هستید این محصول مناسب شما نمی باشد زیرا نمی تواند تعداد بالایی را در طول روز برچسب بزند.

دستگاه لیبل زن Opp

  این دستگاه ابتدا توسط شرکت دینامیک کارتوس ساخته و معرفی شد و امروزه در تمام جهان و نیز ایران، در خط تولید محصولاتی چون آب معدنی ، نوشابه ، دوغ، انواع آشامیدنی ها، ماست و بسیاری از مواد موجود در صنایع غذایی برای زدن لیبل روی بسته بندی آن ها استفاده می شود. همچنین در بسته بندی آب معدنی  و  شوینده ها و محصولات شیمیایی و بهداشتی از این محصول کمک گرفته می شود. در سال 1384 با نمونه گیری از دستگاه های این شرکت ایران توانست دستگاه هایی با همان کارایی را بسازد و رفته رفته به توانایی ها و آپشن های آن بیافزاید. امروزه این دستگاه کاربرد بسیاری در خط تولید و لیبل زدن محصولات مختلف دارد.

مزایای این دستگاه

استفاده از قطعات اروپایی و باکیفیت، برش دقیق و مقاومت بالا در برابر حرارت، وجود موتور جدا علاوه بر موتور اصلی در دستگاه برای کانوایر محصول، استفاده از تیغه ی متحرک و با کیفیت جهت برش بهتر و دقیق تر، دسترسی راحت به قطعاتی که قابلیت تعویض دارند، مخزن چسب به گونه ای طراحی شده است که بصورت مستقیم باز می گردد و این نکته باعث مصرف کمتر چسب می شود و همچنین وجود کنترل گر جدا برای موتور اصلی و موتور کانوایر کارکردن با این دستگاه را بسیار راحت تر خواهد کرد.

بر اساس آنچه گفته شد دستگاه های لیبل زن انواع مختلفی دارند که هریک از آن ها با توجه به نوع و حجم محصول تولیدی برای یک کسب و کار مناسب می باشند.

شرکت کارسان پایا آپادانا متخصص در زمینه تولید دستگاه تمام اتومات باد کن پت، دستگاه نیمه اتومات باد کن پت می باشد.

محصولات دیگر